Su
Su yaşamımız için çok önemlidir. İnsan besin olmadan vücudundaki depoları kullanarak günlerce yaşayabilir. Fakat susuz ancak birkaç gün yaşayabilir.
Posa
Beslenme, büyüme - gelişmenin sağlanması, yaşamın sürdürülmesi ve sağlığın korunması için besinlerin kullanılmasıdır.
Enerji Metabolizması
Vücuda enerji, yiyecek ve içeceklerin tüketilmesi ile alınır ve vücut enerjiyi üç yolla harcar; bazal metabolik olaylar, fiziksel aktivite, termojenik aktivite,
Dyt. Hacer Kaya Özkaya Hakkında
Beslenme ve Diyet Uzmanı Hacer Kaya Özkaya 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden “Toplu Beslenme Sistemleri” konusunda üniversite bitirme tezi ile mezun oldu. Mezuniyet sonrası mesleki eğitiminde Diyabet diyetisyenliği ve Enteral-Parenteral beslenme sertifikalarını almaya hak kazandı.

1999- 2000 yılları arasında Medikal Park Fatih Hastanesinde, 2000-2007 yılları arasında Acıbadem Bakırköy Hastanesinde klinik diyetisyen olarak çalıştı. 2007 yılından itibaren Dr.Gürler Akınbingöl ile birlikte kurdukları ofiste Beslenme ve Diyet Uzmanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Toplu beslenme sistemleri danışmanlığı, Kilo kontrolü , Diyabet ve Kronik Kalp hastalıkları gibi sistemik hastalıklarda tıbbı beslenme eğitimi vermektedir. Bunlara ek olarak ofislerinde Lazer Epilasyon, Bölgesel Zayıflama ve Selülit tedavisi, Bazal Metabolizma Tayini ile ilgili hizmet verilmektedir. Evlidir, Rüzgar ve Yağmur isminde 2 çoçuğu vardır.

Meslek hayatında obezite ile mücadelede beslenme biçiminin yaşam tarzı haline getirilmesi gerekliliğine , yeterli ve dengeli beslenme alışkanlıkları olan bireylerin daha sağlıklı ve daha kaliteli yaşam süreceklerine inanmaktadır.

ÇALIŞMA ARKADAŞLARI
Op. Dr. Gürler Akınbingöl : 1972 yılında Ankara’da doğdu.TED Ankara Koleji Özel Lisesinden mezun olduktan sonra 1990 yılında A.ü Tıp Fakültesine girdi. 1996 yılında mezun olduktan sonra aynı yıl Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ana bilim dalında uzmanlık eğitimine başladı. 2003’te Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı oldu. Ekim 2003 - Mayıs 2007 arasında Acıbadem Bakırköy Hastanesinde çalıştı. Mayıs 2007 tarihinden itibaren kendi muayenehanesinde serbest hekim olarak çalışmaya devam etmektedir. Yüz ve vücut estetiği özel ilgi alanıdır. Evlidir ve 2 çocuk babasıdır. Ayrıntılı ilgi için www.estetikcerrahi.gen.tr

Hacer Binektaş Uzman Estetisyen : 1974 istanbul’da doğdu. 1995-2003 yılları arasında estetisyen olarak profesyonel hayata atıldı. 2003 yılında ustalık sertifikasını almaya hak kazandı. 14 yıllık mesleki tecrübeye sahiptir. 2008 yılından itibaren ekibimiz üyesidir.

Nurcan Akyasan Sekreter : 1987 Trabzon’da doğdu. 2007 yılından itibaren ekibimizin üyesidir.

ANA SAYFA  |  HAKKIMDA  |  DİYET  |  BESLENME  |  OBETİZE   |  İLETİŞİM